Wykorzystaj
efektywny transport multimodalny.
Planujesz zorganizować transport na międzynarodowej trasie? Potrzebujesz rozwiązania logistycznego dostosowanego do nietypowych wymagań? Odpowiedzią na Twoje zapotrzebowanie może okazać się transport multimodalny. Sprawdź, dlaczego warto z niego skorzystać!
Realizujemy ten rodzaj transportu na linii Europa – Wielka Brytania oraz Irlandia. Transport multimodalny to przewóz towarów z wykorzystaniem więcej niż jednego środka transportu przy zachowaniu odpowiednich warunków przewozu. Do realizacji tego zadania wykorzystujemy naczepy chłodnicze oraz kontenery chłodnicze RF45’ mieszczące 32 euro palety.
Czym jest przewóz multimodalny towarów?
Transport multimodalny to nic innego jak przewóz zorganizowany przy pomocy przynajmniej dwóch różnych sposobów transportu. Przy transporcie multimodalnym możliwa jest zmiana jednostki transportowej tzn. następuję przeładunek towaru np. z samochodu do kontenera. Dzieli się na transport intermodalny i kombinowany. Organizuje się go najczęściej na bardzo długich trasach, często międzynarodowych.
Kluczowym elementem w stworzeniu skutecznej dostawy jest operator logistyczny. Odpowiada za towar od momentu jego załadunku do chwili dostarczenia na miejsce docelowe. Rolę operatora może pełnić spedytor, logistyk lub przewoźnik. Jego zadaniem jest zorganizowanie całej trasy pod kątem logistycznym.
Rodzaje transportu multimodalnego
Transport intermodalny to przewóz ładunków w jednej jednostce ładunkowej (np. kontener, nadwozie wymienne, naczepy) bez przeładunku samych towarów w zmieniających się gałęziach transportu na całej trasie od nadawcy do odbiorcy.
Transport kombinowany zakłada łączenie więcej niż jednej gałęzi transportu do przewozu ładunków. Pierwszy lub ostatni etap realizacji usługi wykonywany jest z użyciem pojazdów samochodowych – np. dowóz ładunków do portu lub odwóz z terminala pod drzwi klienta.
Jakie korzyści przynosi skorzystanie z transportu multimodalnego?
Dlaczego przewóz multimodalny jest tak korzystny dla przedsiębiorstwa? Kluczowe znaczenie ma optymalizacja całego procesu transportu. Dzięki niej możliwe jest skorzystanie z przewozu ładunku przy pomocy jednego podmiotu. Transport multimodalny wpływa na obniżenie emisji CO2 do atmosfery, poprzez konsolidacje dużej ilości towarów na jednym środku transportu – prom / statek.
Właściciel ładunku nie musi zajmować się elementami logistycznymi przesyłki na żadnym etapie jej transportu. Te czynniki powodują, że przewozy multimodalne charakteryzują się krótszym czasem potrzebnym do dotarcia towaru do klienta. Oszczędza się też pieniądze ze względu na lepszą organizację całego łańcucha dostawy.
Najważniejsze cechy międzynarodowego transportu multimodalnego
Jakie korzyści przemawiają za skorzystaniem z transportu multimodalnego? To przede wszystkim swoboda w organizowaniu przewozów na ogromne odległości.
Dzięki możliwości skorzystania niemal z dowolnego środka transportu ładunek dociera do klienta bez zbędnego oczekiwania. To powoduje skrócenie czasu koniecznego na finalizacje łańcucha dostawy i przekłada się na oszczędności. Niekwestionowaną zaletą jest również możliwość skorzystania z transportu towarów drobnicowych, standardowych i ponadgabarytowych.
KONTAKTOWY
Oczekujesz bezpiecznego i sprawnego transportu produktów? Jeśli tak, skorzystaj z możliwości, jakie daje transport multimodalny. Wykorzystaj nasze możliwości i zapewnij sobie pewność udanego przewozu.
Rodzaje transportu multimodalnego – intermodalny i kombinowany
Są dwie możliwości realizacji transportu ładunków w trybie multimodalnym. Pierwszy z nich nazywany jest intermodalnym i polega na przewozie towaru w jednym wymiennym nadwoziu lub kontenerze. W ten sposób niwelowane jest ryzyko uszkodzenia poszczególnych towarów na skutek przeładunku. Międzynarodowy transport multimodalny w trybie intermodalnym nie wymaga ingerencji w ładunek, co jest jego zasadniczą zaletą. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku przewozu kombinowanego. Polega on na zorganizowaniu przewozu przy pomocy jednego głównego środka transportu np. żeglugi morskiej. Jednak towar może być przeładowywany między różnymi przestrzeniami ładunkowymi (np. Naczepa-kontener).